reklam

26 Temmuz 2012 Perşembe

Türkiye'nin ilk ve tek deri marketi http://www.derimarket.net/


Medikal koyun postlarını bebeğinizin sağlığına ve gelişmesine katkıda bulunmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca yatak örtüsü olarak kullanıp kendiniz için rahat ve deliksiz bir uyku konforu sağlayabilirsiniz. Woolmark, Gost-R ve TÜV sertifikası olan medikal koyun postlarının onlarca faydasını keşfetmek için bakınız. https://www.derimarket.net/index.php?do=dynamic/view&pid=17

NEDEN MEDİKAL KOYUN POSTU KULLANMALIYIM?


Sitemizde bulunan ürün açıklamaları ve özellikleri ile ilgili tüm yazılar bilimsel kaynaklardan tercüme edilerek, kaynak gösterilerek ve gerekli mercilerden izin alınarak konulmuştur. Her koyun postu medikal özelliği taşımaz. Bu yüzden sağlık için kullanacağınız koyun postlarının medikal olmasına çok dikkat ediniz ve medikal olmayan postları hiç bir şekilde hastalarınızda ve bebeklerinizde kullanmayınız. MEDİSA® Medikal Koyun Postları Avustralya ve Yeni Zelanda'dan özenle seçilerek ithal edilen ham koyun kürklerinden özel yöntemlerle tabaklanıp, çevreye zarar vermeden üretilmektedir.

Aslında koyun postu kullanımı insanlık tarihi kadar eskidir. Eski insanların hayatlarının vazgeçilmezleri arasında soğuktan & sıcaktan korunmak ve yaraları iyileştirmek amacıyla koyun postları her zaman varolmuştur. Hatta yakın tarihimizde bile yaşlılarımız yaraların ve darp izlerinin iyileşmesi için koyun postlarından ve yünlerinden faydalanırlardı. Sizce eskiden yeni doğan zayıf bebeklerin bu postlara sarılması, bu günkü modern tıp imkanları ile yapılan araştırmalarla ortaya çıkarılan medikal koyun postunun faydalarıyla bir benzerlik gösteriyor mu?

Koyunların ve kuzuların dünyanın güneyi ve kuzeyi arasında, hem çölün sıcağında hem de Sibirya’nın dondurucu soğuklarında yaşayabilmelerinin yegane sebebi üzerlerinde taşıdıkları postlarının bir termostat gibi vücut sıcaklıklarını dengede tutması, koyunların ve kuzuların bu farlılıklardan etkilenmelerini engellemesidir. Çobanların doğal ortamlarda ve alçaklı-yüksekli arazilerde geceyle gündüz arasında oluşan yüksek ısı farklılıklarından etkilenmemelerinin sebebi de kullanmış oldukları koyun postundan veya yünlerinden mamül giysileridir. İnsanlık tarihi boyunca hemen hemen her ortamda koyun postları kullanılarak, sıcak yaşanılır ortamlar oluşturulmuştur. İnsanlar mağarada, köyde ve bugünkü modern mekanlarında kuzu postunun sağlığa olan faydalarından, sıcaklığından ve estetik görünümünden her zaman faydalanmışlardır.

Medikal koyun postlarının hayatımıza girmesi ise 1970’li yıllarda Yeni Zellandalı bir annenin prematüre bebeğinin dünya'ya gelmesi ile başlıyor. Hastanedeki gözetim sürecinin sonunda evine döndüğünde bebeğini bir post üzerine yatırıyor ve bir müddet sonra bebeğinin bu post olmadan uyumadığını, postun üzerinde yatmadığında sık sık ağladığını gözlemliyor. Bebek ile post arasında bir bağ olduğunu hisseden anne post üreten bir fabrikaya sipariş veriyor; ‘Bana öyle bir post üretin ki bebeğim üzerine yattığında ona hiçbir şekilde zarar vermesin ve hassas bedenini korusun.’ Bu istekten yola çıkılarak üretilen post zamanla MEDİKAL bir ürün haline geliyor. Bu gelişmelerden sonra Medikal koyun postları tüm gelişmiş dünya ülkelerinde doktorlar tarafından annelere, bebeklere ve hastalara tavsiye edilen bir ürün oluyor. Cambridge Üniversitesi Tıp Okulu başta olmak üzere saygın tıp kuruluşları tarafından yapılan testler ve deneyler sonucunda sağlığa yararlı ve çocuk gelişimine faydaları ispatlanan medikal koyun postu ile ilgili dünyada ve ükemizde yapılan araştırmalara "TIPTA MEDİKAL KOYUN POSTU" sayfasından ulaşabilirsiniz.

Koyun postları yün yapılarıyla genel olarak bu sitede anlatılanların tamamına yakın özellikleri taşımalarına rağmen medikal koyun postlarının çok daha farklı özellikleri vardır. Bu özellikler medikal koyun postu üretiminde kullanılan ham koyun postlarının yün sıklığı ve tabaklanma şekli ile direkt ilişkilidir. MEDİSA MEDİKAL KOYUN POSTLARINDA MERİNOS CİNSİ AVUSTRALYA VE YENİ ZELANDA MENŞEİLİ HAMDERİLER KULLANILMAKTA OLUP MEDİKAL OLARAK AS ERDOĞAN DERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ'NİN BALIKESİR/GÖNEN'DE BULUNAN ENTEGRE DERİ ÜRETİM TESİSLERİNDE İŞLENMEKTEDİR.

• Medikal koyun postu üzerinde taşıdığı milyonlarca yünün yapısı gereği kendi aralarında sürtünmesiyle oluşturtuğu iletkenlikle vücüttaki elektriği nötralize etmede, kan dolaşımını hızlandırma ve sinir sitemini düzene sokmada önemli rol oynar.
• Medikal koyun postu doğal yapısı gereği yazın serin, kışın sıcak tutma özelliğine sahiptir.
• Medikal koyun postu sürekli yatağa bağımlı hastalarda oluşacak Bası yaralarını %100'e yakın bir oranda engellemektedir. Bu özelliğinin en büyük sebebi yatan hasta ile yatılan zemin arasında sürekli bir hava sirkülasyonun oluşması ve bu hava akımının kesilmemesidir. Havalı yatak dahil hiç bir materyal bu kadar etkili koruma sağlayamaz.
• Erken doğum (prematüre) bebeklerinin medikal koyun postu üzerinde bakılanlarının, bakılmayanlara oranla %60 daha çabuk gelişme gösterdikleri, daha çabuk uyudukları daha az ağladıkları CAMBRIDGE ÜNİVERSİTESİ tarafından yapılan araştırmalarla ispatlanmıştır.
• Medikal koyun postu vücuttaki teri ve nemi kendi üzerine çekme özelliğine sahiptir. Medikal koyun postunuzu havalandırarak, nemli bezle silerek ve özel şampuanını kullanarak temizleyebilirsiniz.
• Medikal koyun postu uykusuzluk problemlerinin aşılmasında; vücudu rahatlatıcı özelliğiyle rahat bir uyku konforu sağlar.
• Medisa medikal koyun postlarımız özel olarak medikal amaçla tabaklanmakta olup insan sağlığına ve doğaya zararlı hiç bir kimyasal madde ve ağır metal içermez.
• Medisa medikal koyun postları, medikal özelliklerinden dolayı üzerlerinde bakteri ve virüs barındırmaz.
• Makinede 30 derecede yıkanabilir. Yıkama talimatları doğrultusunda bakımı kolayca yapılır ve uzun süre kullanılır.
• Tüm Medisa medikal koyun postu ürünlerimiz Woolmark, TÜV ve GOST-R sertifikalarına sahiptir. Ayrıntılı bilgi için lütfen sertifikalarımız sayfasını ziyaret ediniz.
Medikal koyun postu yapısı gereği antibakteriyel bir yapıya sahiptir. İstenmeyen kokuları oluşturan maddelerin havadaki oksijenle birleşmesini engelleyerek nötralize eder, koku oluşmasına veya ürüne koku sinmesine doğal yoldan engel olur. Bu açıdan ve tabaklanması esnasında kullanılan doğal kimyasallar sayesinde hijyenik bir yapıya sahiptir. Özel medikal tabaklama neticesinde medikal koyun postu gerek derisi gerekse de tüyleri ile %100 yumurta sarısı proteininden oluşur. BU ÖZELLİĞİNDEN DOLAYI ÖZELLİKLE BAKTERİLER VE VİRÜSLER İÇİN UYGUN BİR BESİN KAYNAĞI OLMAKTAN ÇIKAR. (MEDİKAL KUZU POSTU DOĞAL YAPISI GEREĞİ, ÜZERİNDE BAKTERİLERİN VE VİRÜSLERİN YAŞAMASINA VE ÇOĞALMASINA İMKAN VERMEYEN ANTİBAKTERİYEL BİR YAPIYA SAHİPTİR.) Oysa pamuk ve pamuktan mamul ürünler, elyaf ve imitasyon yün ürünleri genelde %100 karbonhidratlı liflerden oluştuklarından, hafif nemli ortamlarda (ıslaklık, terleme gibi..) bakterilerin ve virüslerin çok sevdikleri yaşam ortamlarına dönüşürler. Bu durum sonucunda bebeğinizin hijyenik olmayan ortamlardan enfeksiyon kapma riski artar.
Yukarıda saydığımız özelliklerinden başka onlarca faydası bulunan medikal koyun postunun ve ürünlerinin kullanımı; hem sizin, hem de bebeğinızin mutluluğu, sağlığı ve rahatlığı için son derece önemli bir üründür. Medikal koyun postları, doğa ananın bizlere olan hediyesidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts with Thumbnails